Modranské vinobranie Modranské vinobranie horizontal-divider

Víno Modranského vinobrania 2017Tento rok budú vinári z modranského chotára opäť súťažiť so svojimi vínami o cenu Šampión Modranského vinobrania a ďalšie významné ocenenia. Preto neváhajte a prihlasujte svoju najlepšiu produkciu do súťaže aj vy. Na slávnostnom vyhodnotení 15. septembra sa dozvieme mená víťazných vinárstiev a prechutnáme najlepšie vína na verejnej degustácii v mestskej pivnici pod historickou radnicou.

horizontal-divider

Vlani sa do súťaže zapojilo 33 vinárov s 85 súťažnými vzorkami. Preto sa organizátori - mesto Modra v spolupráci so Strednou odbornou školou vinársko-ovocinárskou v Modre a obcami, Šenkvice, Vinosady, Dubová, Vištuk a Píla, rozhodli pokračovať ďalším ročníkom. Rozšírili súťažné kategórie o ružové vína a v bielych o vína polosladké a sladké.

Prihlášky do 2. septembra

Zber súťažných vzoriek bude v dňoch 21.8., 24.8., 28.8. a 31.8.2017 medzi 17:30 a 19:30 h., v pivnici pod kanceláriou prvého kontaktu MsÚ na Štúrovej 59, Modra. Z každej prihlásenej vzorky musí súťažiaci dodať 6 fliaš (0,75l, 0,50l) s označením výrobcu, s názvom vína, označením kategórie, ročníka a prívlastku.

Len vína z Modranského rajónu

Do súťaže a verejnej prehliadky možno prihlásiť len vína z Modranského vinohradníckeho rajónu (mesto Modra, obce Šenkvice, Vinosady, Dubová, Vištuk a Píla). Podmienkou je, aby mal vinohradník, vinár či výrobca na sklade minimálne 200 l prihláseného vína. Za vzorku, ktorá predstavuje 6 fliaš sa neplatí. Vzorky zostávajú vo vlastníctve organizátora.

Hodnotenie na odbornej degustácii

Súťažné vína budú hodnotiť dve 5-členné komisie zostavené z renomovaných znalcov v odbore. Odbornú degustáciu povedie prof. Ing. Fedor Malík DrSc. Mená víťazov sa dozvieme na slávnostnom odovzdávaní ocenení 15. septembra v historickej radnici o 17.30 h. Verejnosť môže najlepšie vína ochutnať až do 17. septembra v mestskej pivnici pod historickou radnicou.

Ocenenia

ŠAMPIÓN VMV – víno s najvyšším počtom bodov

Vítazi jednotlivých kategórií:

Vína tiché biele suché a polosuché (zv. cukor do 12 g/l)

Vína tiché biele polosladké a sladké (zv. cukor nad 12 g/l)

Vína ružové suché a polosuché (zv. cukor do 12 g/l)

Vína červené suché a polosuché (zv. cukor do 12g/l)

Špeciálne ocenenia:

Cena Doc. Ing. Jána Farkaša, CSc. – za najvyššie ocenené víno odrody Tramín červený

Cena Vincenta Šikulu – za najvyššie ocenené víno odrody Veltlínske zelené (Zelený muškátel, Zelenák)

Cena Gašpara Kišoňa – za najvyššie ocenené víno odrody Rulandské biele

Štatút súťaže si stiahnete tu:

Štatút súťaže Víno Modranského Vinobrania
horizontal-divider

Naši partneri:

logo Bratislavský samosprávny kraj logo RTVS logo SNM logo Kraľovan logo ĽUSK logo SOŠVO logo Modranské zvesti logo Buckle up logo Sodoma logo Víno z Modry logo VINCUR logo Novplasta logo ARTUR logo DFS Magdalénka

Organizátor:

logo Modra logo Kultúrne centrum Modra