Modranské vinobranie Modranské vinobranie horizontal-divider

Profily účinkujúcich


 Alegorický sprievod POSLEDNÁ LAJTRA

Alegorický sprievod POSLEDNÁ LAJTRA

„Keď sa ľudia na námestí v Modre rozostúpia, aby videli každú súčasť štylizovaného alegorického sprievodu Posledná lajtra, je to skutočne veľmi silný emocionálny zážitok,“ opisuje atmosféru Marcela Kvetková. K nosnej téme sprievodu – vinárstvu, vinohradníctvu pribudne tento rok aj história. V sprievode ožijú kľúčové osobnosti a momenty dejín Modry. Základným prvkom tohtoročného alegorického sprievodu je „Vinohradnícky dom“ ako základná častica sveta tradičnej vinárskej kultúry. Ako miesto, kde sa žilo, rodilo i mrelo, kde boli pevné základy domu. Ale zároveň aj miesto, kde sa dorábalo víno, oddychovalo sa a aj oslavovalo. Všetko prepojené v jednom celku. Sprievod sa bude konať v sobotu 29. septembra o 15.00 hod. a bude smerovať od evanjelických kostolov k hlavnému pódiu. S celkovým poňatím sprievodu nám tento rok pomohli režisér Jakub Nvota a výtvarníčka Lenka Kadlečíková.

ADT crew (tanečná skupina – hiphop Modra)

ADT crew (tanečná skupina – hiphop Modra)

Tanečná skupina ADT crew pôsobí v Modre od septembra 2008. Základ skupiny tvoria tanečníci medzi ktorých patria mládež, študenti ale aj najmenšie deti z Modry a blízkeho okolia. V priebehu celého tanečného roka sa pravidelne zúčastňujú na rôznych tanečných vystúpeniach, súťažiach, sústredeniach a tanečných workshopoch nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Počas svojej existencie už stihli pripraviť rôzne programy s mimoriadnou úspešnosťou a niečo špeciálne si pripravili aj na tohtoročné Vinobranie. Nechajte sa prekvapiť :)

www.facebook.com/profile.php?id=100008284151763
Balkansambel a Folklórny súbor Rozsutec

Balkansambel a Folklórny súbor Rozsutec

Hoci odrazovým mostíkom tvorivosti Balkansamblu je predovšetkým tradičná hudba balkánskych kultúr, v nemalej miere má táto kapela zaostrené aj na našu ľudovú pieseň, na hudbu vážnu alebo jazzovú. Polyžánrové skúsenosti jej členov umožňujú neviazané žonglovanie s naoko nezlučiteľnými hudobnými štylistikami. Žilinský folklórny súbor Rozsutec už od roku 1965 majstrovsky reprezentuje prekrásny slovenský folklór. V jeho bohatom repertoári sú zastúpené prakticky všetky významnejšie folklórne regióny Slovenska.

www.balkansambel.com www.rozsutec.eu
BANDA (slovenská world - music)

BANDA (slovenská world - music)

Ide o vokálno-inštrumentálnu úderku (ďalej len "toto teleso"), ktorej cieľom je šíriť staré dobré (nie len) slovenské nôty pretavené do nových netušených a pestrých hudobných tvarov. Hudba tohto telesa je veľmi komunikatívna, temperamentná ale zároveň originálna a nemá na Slovensku a prirodzene ani nikde vo svete obdobu. Toto teleso s obľubou používa akustické nástroje: cimbal, mandolínu, bouzouki, violu, husle, kontrabas, heligónku, rôzne druhy rámových bubnov bodhranov a množstvo ďalších perkusií. Využíva bohaté vokály s rešpektom k tradícii a lokálnym osobitostiam, ale aj v celkom originálnej podobe. Skupina sa inšpiruje slovenskou tradičnou hudbou, no do svojej hudby vkladajú aj prvky bluesu, jazzu, beatu, popu a folklóru iných národov (balkánskych, keltských, slovanských). 10. októbra 2018 pokrstia v Bratislave svoje nové CD, určite sa malej ochutnávky dočkáme aj u nás v Modre.

www.facebook.com/banda.slovakia
Bukasový masív (natural hand made music)

Bukasový masív (natural hand made music)

Dobre známa modranská skupina, charakteristická svojou tvorbou v osobitom dialekte, ktorú sami členovia definujú ako štýl s-country music. „V rámci srandy tvrdíme, že country je slovenský výraz odvodený od slova skántriť a taká je aj naša hudba - skántristická," hovorí spevák a výhradný autor repertoáru Imrich Dugovič.

www.bukasovymasiv.com
Čisté tvary (alternatívny rock)

Čisté tvary (alternatívny rock)

Kapela vznikla v roku 1999 v Martine. Prvý oficiálny štúdiový album s názvom Meskalin vydala kapela v roku 2005, rok po tom, ako sa stala víťazom prestížnej hudobnej súťaže Jim Beam Music. Producentsky sa na albume podieľal Oskar Rózsa. Spolupráca s Oskarom Rózsom pokračovala aj pri druhom albume Rita von Anarchia, ktorý bol vydaný v roku 2008. V tom istom roku kapela odohrala niekoľko desiatok koncertov vrátane vystúpení na najväčších slovenských hudobných festivaloch. Pod novým labelom Slnko records, 13. októbra 2015 oficiálne vychádza tretí album s názvom Zem nás chce čistých. Ich vystúpenie v Modre bude spojené aj s pôsobivou vizuálnou show.

www.cistetvary.sk
DFS Juránek

DFS Juránek (detský folklórny súbor)

Aj keď sme mladý súbor, ktorý vznikol len v roku 2012, napriek tomu sa tešíme zo spoločných stretnutí členov súboru, pri ktorých spoločne hľadáme tradície našich predkov a snažíme sa pochopiť ako všetko fungovalo kedysi, keď neboli mobilné telefóny, počítače a všetky ostatné vymoženosti dnešnej doby. Vo februári 2012 sme vyhlásili prvý konkurz na členov súboru. Názov nášho súboru je odvodený od názvu obce, ktorú reprezentuje. To že sa nám našu myšlienku podarilo tak rýchlo zrealizovať , vďačíme p. Mgr. Alene Olšovskej , riaditeľke ZŠ s MŠ v Borskom Svätom Jure. Súbor založila Zuzana Obernauerová, dlhoročná , stále aktívna folkloristka a tanečníčka súboru Dopravár. Dnes súbor vedie aj za pomoci rodičov, ktorí rovnako prispievajú k činnosti a bez nich by to bolo veľmi náročné. Súbor absolvoval už mnoho vystúpení, nie len na pôde Borského Sv. Jura, ale aj na neďalekej Morave, v Bratislave, Prahe a samozrejme v širokom okolí našej obce. Hrdí sme na naše účinkovanie v rámci medzinárodného festivalu Sympatie Europarkov v Parížskom Disneylande. Od roku 2017 súbor hudobne sprevádza CM Juránečka, ktorá pri súbore vznikla z členov súboru.

www.juranek.sk
DFS Magdalénka

DFS Magdalénka (detský folklórny súbor)

Detský folklórny súbor Magdalénka vznikol v roku 2002. Súbor navštevujú deti od štyroch do pätnásť rokov. V súčasnosti má okolo 50 členov. Počas svojej existencie súbor získal viacero významných ocenení. Venuje sa scénickému spracovaniu tém blízkych tradičnému spôsobu života v Modre a jej okolí, pre ktoré je charakteristické hrnčiarske remeslo a vinohradníctvo. Autori tanečných a speváckych čísel sa snažia podrobne mapovať etnografiu mesta a okolia malokarpatského regiónu od Záhoria po Trnavskú rovinu. Samotný folklórny materiál sa snažia upravovať pre potreby javiska čo najmenej, ale v kontexte akéhosi príbehu, alebo situácie, ktorá mohla v minulosti nastať. Umeleckou vedúcou je Veronika Hajdučíková, súbor vedie Alžbeta Vozárová a Adriana Mudrochová.

www.facebook.com/DfsMagdalenka
DJ Krto

DJ Krto

Ako mainstreamový rádio DJ pôsobí od roku 2000. Začínal v Charlies pube v Bratislave, hrával aj v Harley pube, robil Disco fever v Dopleri, organizoval Depeche Mode parties a aktuálne je rezidentom klubov Barrock a KC Dunaj. Za sebou má stovky akcii a privátnych party. Celý svoj profesionálny život pracuje v rádiách. Ako moderátor strávil šesť rokov v rádiu B1. Neskôr začal robiť rádio takpovediac z "druhej strany". Bol dva roky hudobným dramaturgom v rádiu Anténa Rock a naposledy programovým riaditeľ rádia Europa 2.

Druhý náklad (Modra rock)

Druhý náklad (Modra rock)

Rocková kapela založená v roku 1981 v Modre. Z tejto kapely sa neskôr vyprofilovali hudobníci, súrodenci Peter a Dodo Tarkay, ktorý neskôr umelecky viedli zoskupenia: Malevil, Piijem, Matelko a ďalšie. Zakladajúci člen kapely Druhý Náklad je však Vlado Durbák, ktorý aj po 37. rokoch spája niekdajších členov tejto modranskej dnes už kultovej kapely. Na tohtoročnom Vinobraní sa predstavia v zložení: Peter Mlynár (basová gitara), Ľudo Adamčík (spev), Peter Tarkay (klávesové nástroje) Ľuboš Švec (bicie) a Vlado Durbák (gitara)

www.facebook.com/druhynaklad
Dunajská kapela (dychová hudba)

Dunajská kapela (dychová hudba)

Profesionálna dychová hudba, ktorá vznikla v roku 2004. Väčšina jej členov sú príslušníci slovenského reprezentačného vojenského orchestra – Vojenskej hudby prezidenta Slovenskej republiky. Poväčšine prví hráči a sólisti tohto orchestra zároveň pôsobia ako poprední sólisti v známych dychových hudbách na Morave. Sú absolventmi konzervatórií na Slovensku a Čechách a spája ich jedno spoločné – láska k dobrej dychovej hudbe. Za veľmi krátky čas svojej existencie dosiahla Dunajská kapela veľký úspech. V septembri 2004 sa zúčastnila Európskeho šampionátu dychových hudieb v Bojniciach, kde súťažila v profi triede. V konkurencii 24 výborných dychových hudieb z celej Európy získala titul „Majster Európy 2004“ (2000 Glória, 2001 De Waalkant Musikanten (NL), 2002 Blech & Brass Banda, 2003 Kumpánovi muzikanti). To ešte viac motivuje členov Dunajskej kapely robiť kvalitnú dychovú hudbu na profesionálnej úrovni. Ich cieľom je precízna interpretácia náročných sólistických skladieb a rozdávanie dobrej pohody pri počúvaní kvalitnej dychovej hudby.

dunajskakapela.de
Funny Fellows (Old Time Band)

Funny Fellows (Old Time Band)

Kapela 20 - 40tych rokov v originálnom prevedení s dobovými nástrojmi a kostýmami. Humorné prevedenie s kabaretnými prvkami, ktoré zaujali aj návštevníkov slávnych klubov ako : Cotton Club, Savoy Club... Kreatívna hudobná skupina, ktorá svoje aranžmány tvorí v duchu Ellingtonovej "metódy", je často označovaná za najveselší band v Československu. Nájdete ich na pódiách , koňoch, oltimeroch ale podobne v duchu jazzovej hudby tvoria aj programy pre deti. Vydali už sedem CD albumov s jediným cieľom, rozveseliť poslucháčov a zabaviť takmer každého.

www.funnyfellows.eu
Hanička bez rúk

Hanička bez rúk

Príbeh o tom ako rýchlo sa môže život človeka zmeniť, keď daruje hrsť múky...o tom že všetko zlé je predsa na voľačo dobré, o ľuďoch dobrých aj zlých, o láske ktorá prekonáva všetko zlé...
Inscenácia vznikla ako jeden z autorských projektov bábkarskej katedry VŠMU. Predstavenie je sólovým výstupom jedného herca a ôsmich drevených bábok. Drevo v rukách herca ožíva v málo známej baladickej rozprávke, ktorú spísal významný zberateľ slovenských ľudových rozprávok Samuel Czambel. S ľudovým rozprávačom Jánom Kaščákom z Veľkého Šariša „prezrel“ v roku 1904. Predstavenie je vhodné pre malých ľudí od 6 rokov až po veľkých ľudí do ... rokov, ale hlavne pre všetkých, čo majú otvorené oči i uši.

Autor: Samuel Czambel od Jána Kaščáka z Veľkého Šariša
Úprava a dramatizácia, réžia a hrá: Lukáš Tandara
Scénografia a kostýmy: Anna Poláková
Bábky: Anna Poláková, Lukáš Tandara

www.babkovedivadlo.sk/predstavenie/hanicka-bez-ruk
Headmovers

Headmovers

Headmovers je nadžánrový neo-soul hudobný projekt, ktorý v sebe spája prvky žánrov jazz, funk, r´n´b a soul. Projekt vystupuje v 5-člennej zostave, alebo ako Headmovers Trio. Hudobný projekt vznikol spojením mladých, talentovaných, ambicióznych hudobníkov, ktorí majú za sebou mnohé úspechy a skúsenosti. Hudobníci si kladú za cieľ Vás svojou hudbou predovšetkým uvoľniť. Repertoár projektu pozostáva z originálnej tvorby, známych jazzových štandardov, či populárnych skladieb súčasnosti ladených do neo-soulového šatu. Či už v kaviarni, alebo na stage-y, atmosféra je vždy nezabudnuteľná.

www.headmovers.com
HEX (pop-rock)

HEX (pop-rock)

Skupina HEX vznikla v roku 1989 v Bratislave a patrí k našim najúspešnejším kapelám. Peter „Ďuďo“ Dudák (spev, gitara, klávesy) a Tomáš „Yxo“ Dohňanský (basová gitara) sú spolu od samého začiatku. Martin „Fefe“ Žúži sa stal členom skupiny o pár mesiacov neskôr a bubeník Tibor "Tybyke" Szabados nastúpil do zostavy v roku 1991. "To, že spolu fungujeme tak dlho, je možno malý zázrak. Ale je to možno preto, že aj po tých rokoch sme stále kamaráti. A pri hádkach platí, múdrejší ustúpi... A do dôchodku je ešte stále ďaleko..." zo smiechom uzatvára Tybyke. Na jednom z raných koncertov v rámci programu Triangel chalani uviedli, že Hex je skratka slovného spojenia "humanoidný experiment". Inými slovami malo ísť o hudobný experiment, či ľudia vôbec budú schopní počúvať ich hudbu. Po rokoch môžeme konštatovať, že experiment sa podaril na výbornú a fanúšikovská základňa kapely HEX neustále narastá!

www.hex.sk
Jana Kirschner (pop)

Jana Kirschner (pop)

V roku 1997 vychádza jej debutový album s názvom Jana Kirschner. Po dvoch rokoch a spolupráci s mnohými slovenskými muzikantami, vydáva album V cudzom meste (1999) ktorý jej prinesie nielen obrovský komerčný úspech ale aj mnohé odborné ocenenia. Ešte v tom istom roku sa stáva Zlatým Slávikom a o čosi neskôr získava jedenásť nominácii na cenu hudobnej akadémie Aurel. Spolupracuje s Michalom Horáčkom a Petrom Hapkom na albume Mohlo by tu být i líp a piesňou Bude mi lehká zem získava rešpekt aj na českej hudobnej scéne. S touto autorskou dvojicou pracuje aj na albume Strážce plamene (2006), na ktorom okrem iných piesní naspieva aj duet s Jaromírom Nohavicom, První noc v novém bytě. V roku 2002 prichádza s albumom Pelikan. Po nahratí platne Veci čo sa dejú (2004) získava ocenenie speváčka roka a pieseň Na čiernom koni sa stáva najúspešnejšou slovenskou skladbou. V roku 2005 odchádza do Londýna, kde s producentom Rossom Cullumom (Tears for Fears, Enya, Tori amos, Brian Ferry...) nahráva album Shine (2007). Rok na to píše titulnú skladbu k filmu Pokoj v duši. Nielen obrovský úspech tejto piesne, ale aj túžba tvoriť v rodnom jazyku ju po takmer piatich rokoch prijme k napísaniu slovenského albumu. Jana Kirschner je často označovaná aj ako prvá dáma slovenského popu, ale neskoršími nahrávkami (albumy: Krajina rovina (2010), Moruša: Biela (2013) Moruša: Čierna (2014) si získala uznanie aj prekročením žánrových hraníc a experimentovaním s folkom, moderným pesničkárstvom či elektronikou. Veríme, že jej vystúpenie bude pre vás neopakovateľným zážitkom.

www.janakirschner.com
Kyselí Krastafci (najvyšší remeselníci - pouličná atrakcia)

Kyselí Krastafci(najvyšší remeselníci - pouličná atrakcia)

Najvyšší remeselníci prichádzajú zabaviť ľudí (ne)tradičným spôsobom. Kováča Michala spoznáte na prvý pohľad. Nielen podľa jeho umastenej kováčskej zástery, ale hlavne kvôli jeho obrovskému osprostievaciemu kladivu. Každému príliš múdremu človeku rád “pomôže” a úderom do hlavy ho z tejto nepríjemnej choroby vylieči. Hostinský Izak Karczmar zo svojej bezodnej fľaše rád, a niekedy aj zadarmo, rozlieva okoloidúcim povzbudzujúce čarovné nápoje zabudnutia a šťastia. A ak nie im, tak často aspoň sebe… Na zdravie!

www.facebook.com/public/Jan-Duban
Lina Mayer (pop)

Lina Mayer(pop)

Slovenská speváčka, skladateľka, tanečníčka a jedna z najnovších objavov na súčasnej slovenskej popovej scéne. Je interpretkou moderných piesní so sviežim zvukom a zapamätateľnými melódiami. Je autorkou a interpretkou najhranejšej rádiovej skladby z minulého roka "Personal sky" Držiteľka cien "Objav roka 2016" - rádia Európa 2 a "Speváčka roka 2018" Na svojom konte má viac ako milión zahliadnutí na najväčšom video kanály. Známa je aj z relácií Tvoja tvar znie povedome (Adele, Beyonce, Michael Jackson) ako aj z projektov Lets dance či Stardance (CZ)

www.facebook.com/linamayerofficial
Medial Banana (Reggae, Dancehall, World Music)

Medial Banana (Reggae, Dancehall, World Music)

Banáni milujú, žijú a hrajú reggae, no často ho obohacujú o dancehall, hip-hop, jazz, funk, dub či ska. Skupina vznikla v roku 2009. Čoskoro vydala EP Naturally lifted a debutový album Uplifted. Dve piesne na albume im mixovalo legendárne jamajské štúdio Tuff Gong, ktoré založil Bob Marley. Priaznivcov si úspešne získavajú vtipnými textami a energickými vystúpeniami. Koncom roka 2015 vydali album Rockin’it a hneď nato vyrazili na Jamajku, kde natočili dokument Inna Jamdown o miestnej hudbe a živote. Šesťčlenná kapela z Bratislavy sa vypracovala na post najznámejšej slovenskej reggae formácie so stále sa rozrastajúcou fanúšikovskou základňou. Príďte si ich užiť do Modry aj vy :)

medialbanana.com
Modré hory (rap)

Modré hory (rap)

Modré hory koncom roku 2017 oslávili desať rokov od nahratia prvého dema vydaním nového albumu Luxus clan a teraz vyrážajú na cesty. Veľa žvástov, beaty, tóny, všetko... Lyrik, Bene a Roland Kánik, jedno pódium a veľká radosť z predstavenia nového albumu Luxus clan. Motto "nudnejší jak život" vymenili za "o všetkom a o ničom rap", ale furt sú to ten istý Lyrik a ten istý Bene a chrbáty im kryje Roland Kánik. Vraj rap pre tridsiatnikov, vravia niektorí, týmto trom tridsiatnikom je to jedno, ide o hudbu a tú zbožňujú, lebo keď sa oprú do dní, ticho to plachtí cez tie svety a cez tie nádychy a výdychy, začnú vypadávať vety. Poď sa aj ty nájsť v tom beate s Luxus clanom. Čau ty tam, Modré hory v Modre!

www.facebook.com/modrehory/
Ján Ponka Duban (blues-folk)

Ján Ponka Duban (blues-folk)

Gitarista, spevák, skladateľ z Modry. Ako leader pôsobil v skupine Stará jedáleň. Stvárnil hlavnú postavu vo filme Juraja Bindzára - Okresné blues. Organizátor bluesových večerov v Modre – Galéria Musique Club ako aj festivalu Folk Blues Kráľová. Jeho hlas a gitara sú zachytené na CD Stará jedáleň. Je autorom hudby na poéziu Charlesa Baudelairea, Langstona Hughesa, Charlesa Bukovského. Ponka je stálicou na domácej hudobnej scéne a tento rok na Vinobraní zahrá aj svoje najnovšie skladby.

www.facebook.com/public/Jan-Duban
Soft Soap

Soft Soap

Kapela z Modry. Dvaja ľudia – elektronika - živé nástroje - vokály a káble, veľa káblov... Viac než dokonalosť inštrumentálneho výkonu hľadajú v hudbe napätie a dobrodružstvo. Arogantne introvertná zmes toho, čo si nevedel, že vôbec chceš počuť. Odporúčanie: Pred ich koncertom si treba dobre namydliť uši!

www.facebook.com/softsoaped/
Šenkvická muzika (hrá do spevu i do tanca)

Šenkvická muzika (hrá do spevu i do tanca)

Šenkvická muzika – to sú nielen piesne, ale najmä ľudia, ľudia správnym spôsobom „nakazení“ láskou k ľudovej hudbe. Šenkvická muzika má však od svojho zrodu vo svojej DNA aj pevne zakódovaný pozitívny vzťah k vínu, nakoľko bez neho by prameň, ktorým je hudba v našom regióne tradične napájaná, akosi vyschol. Práve ľudia tejto „krvnej skupiny“ začali od roku 1986 v rámci Folklórnej skupiny Mladosť Šenkvice postupne vytvárať jej hudobnú zložku, ktorá sa postupne sformovala ako Šenkvická muzika. Odvtedy jej členmi či sympatizantmi boli a sú ľudia, ktorých baví rozdávať ľudom radosť prostredníctvom toho jedinečného, čo sme si na chvíľu požičali od svojich predkov, aby sme to mohli odovzdať svojim nasledovníkom.

senkvickamuzika.webnode.sk
Theatre FORTISSIMO

Theatre FORTISSIMO

Divadlo profesionálne pôsobí od roku 1989. Zakladateľmi boli Vlado Kulíšek a Radek Michalko. V roku 2018 došlo k výmene hudobníka, a tak divadlo v súčasnosti pracuje v zložení: mím Vlado Kulíšek a hudobník Vladimír Martinek. Najväčšou prednosťou ich netradične poňatých predstavení je aktívna spolupráca s obecenstvom. Vznikajú tak komické situácie, ktorými je publikum vtiahnuté do deja a priamo spoluvytvára každé konkrétne predstavenie. Divadlo Fortissimo absolvovalo od roku 1989 s veľkým úspechom už viac ako 5000 jednotlivých vystúpení v Čechách, na Slovensku, v okolitých krajinách Európy, ale napríklad aj vo Vietname, Číne a USA. Oceňované býva najmä strhujúce stvárnenie a spontánny humor, servírovaný s vrelosťou a prirodzenosťou.

Vlado Kulíšek (mím Charlie Chaplin)

Vlado Kulíšek (mím Charlie Chaplin)

Od detstva sa venuje umeniu a kultúre, ale vyštudoval Vysokú vojenskú školu. Profesionálne sa začal venovať kultúre už v armáde, čo naplno rozvinul po ukončení vojenskej kariéry. Pritom dokázal skĺbiť organizačné schopnosti a umelecké cítenie. Od roku 1991 je profesionálnym umelcom v oblasti pantomímy. Ročne absolvuje okolo 250 predstavení na Slovensku a v zahraničí. Vlado Kulíšek sa venuje aj mnohým humanitárnym a charitatívnym aktivitám. Založil a je správcom Nadácie Počuť srdcom, ktorá sa venuje sluchovo postihnutým deťom na celom Slovensku. Stál aj pri zakladaní fondu dr. Klaun, ktorý organizuje divadelné predstavenia pre dlhodobo choré a opustené deti v ústavoch, nemocniciach a podobných zariadeniach. Od roku 2011 spolupracuje aj s medzinárodnou humanitárnou službou The Onennes- Heart- Tears and Smiles a v rámci tohoto projektu účinkoval pre choré, opustené a postihnuté deti napríklad v Japonsku, Vietname, Indonézii, Malajzii a v Rusku.

Zbor záruby (spevácky zbor z orešian)

Zbor záruby(spevácky zbor z orešian)

Profesionálne umelecké teleso, pôsobiace v oblasti umeleckého spracovania a interpretácie tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku už od roku 1949. Mužská spevácka skupina „Záruby“ bola založená v roku 2006. Vo svojej činnosti čerpá a nadväzuje na tradície podkarpatskej oblasti v minulosti prezentované hlavne bývalou folklórnou skupinou „Chemolakár“ Folklórna skupina si do svojho repertoáru vybrala ako nosné témy z tohto prostredia a vinohradníckych tradícií neďalekej obce Horné Orešany.

horizontal-divider

Naši partneri:

logo Bratislavský samosprávny kraj logo RTVS logo SNM logo Kraľovan logo ĽUSK logo SOŠVO logo Modranské zvesti logo Buckle up logo Sodoma logo Víno z Modry logo VINCUR logo Novplasta logo ARTUR logo DFS Magdalénka

Organizátor:

logo Modra logo Kultúrne centrum Modra