Modranské vinobranie Modranské vinobranie horizontal-divider

Profily účinkujúcich


 Alegorický sprievod POSLEDNÁ LAJTRA

Alegorický sprievod POSLEDNÁ LAJTRA

„Keď sa ľudia na námestí v Modre rozostúpia, aby videli každú súčasť štylizovaného alegorického sprievodu Posledná lajtra, je to skutočne veľmi silný emocionálny zážitok,“ opisuje atmosféru Marcela Kvetková. K nosnej téme sprievodu – vinárstvu, vinohradníctvu pribudla minulý rok tento rok aj história. V sprievode ožili kľúčové osobnosti a momenty dejín Modry. Základným prvkom minuloročného alegorického sprievodu bol „Vinohradnícky dom“ ako základná častica sveta tradičnej vinárskej kultúry. Ako miesto, kde sa žilo, rodilo i mrelo, kde boli pevné základy domu. Ale zároveň aj miesto, kde sa dorábalo víno, oddychovalo sa a aj oslavovalo. Všetko prepojené v jednom celku. Sprievod sa bude niesť v tomto duchu aj tento rok a bude konať v sobotu 28. septembra o 15.00 hod. Smerovať bude od evanjelických kostolov k hlavnému pódiu.

ADT crew (tanečná skupina – hiphop Modra)

ADT crew (tanečná skupina – hiphop Modra)

Tanečná skupina ADT crew pôsobí v Modre od septembra 2008. Základ skupiny tvoria tanečníci medzi ktorých patria mládež, študenti ale aj najmenšie deti z Modry a blízkeho okolia. V priebehu celého tanečného roka sa pravidelne zúčastňujú na rôznych tanečných vystúpeniach, súťažiach, sústredeniach a tanečných workshopoch nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Počas svojej existencie už stihli pripraviť rôzne programy s mimoriadnou úspešnosťou a niečo špeciálne si pripravili aj na tohtoročné Vinobranie. Nechajte sa prekvapiť :)

www.facebook.com/profile.php?id=100008284151763
Ad Una Corda

Ad Una Corda „Ako ich nepoznáte...“

Pezinský chrámový zbor Ad Una Corda má za sebou už viac ako 150 rokov existencie. Jeho pozoruhodné kvality potvrdzuje aj päť 1. miest na medzinárodných zborových súťažiach a o neobvyklej komunikatívnej schopnosti zboru svedčí aj samostatný koncert na festivale Pohoda. I keď sa zbor v súčasnosti venuje predovšetkým interpretácii klasickej i modernej chrámovej hudby, na tohtoročné Vinobranie si pripravil program z „iného súdka“: úpravy slovenských ľudových piesní, neapolské piesne, spirituály, a nielen to...

www.auc.sk
Autumnist

Autumnist

Autumnist je najmenej o krok popredu s jeho hypnotickou zmes súčasnej elektroniky s nadžánrovými presahmi ako manifestom. V širokospektrálnom mixe kombinuje ambient s hip-hopom či breakbeatom, hi-tech postupy s lo-fi popom či bizarnú filmovú atmosféru s mimozemským folklórom. Naživo je to pôsobivá päťčlenná kapela, kde elektroniku dopĺňa živá rytmická sekcia s basou a bicími, gitarista, alternujúci saxofón s klarinetom a hosťujúci speváci, spolu s podporou synchronizovanej videoprojekcie.

Video ukážky

https://youtu.be/uiH7w7DKS00
https://youtu.be/nKgtIHXz8S4
https://youtu.be/3xCEgozXLVo
https://youtu.be/GzUUXNLvuCs

www.autumnist.com
Bukasový masív (natural hand made music)

Bukasový masív (natural hand made music)

Dobre známa modranská skupina, charakteristická svojou tvorbou v osobitom dialekte, ktorú sami členovia definujú ako štýl s-country music. „V rámci srandy tvrdíme, že country je slovenský výraz odvodený od slova skántriť a taká je aj naša hudba - skántristická," hovorí spevák a výhradný autor repertoáru Imrich Dugovič.

www.bukasovymasiv.com
Dano Heriban

Dano Heriban - čosi úsmevné

S obrovskou a nefalšovanou radosťou vám predstavujeme tretí sólový album Dana Heribana Čosi úsmevné. Dano ho spoločne so svojou kapelou a hosťami pripravoval viac ako rok, obsahuje 12 pesničiek a je plný dobrodružstiev a krásnych príbehov. Album je venovaný najväčším pokladom na svete, našim deťom, na svoje si však prídu aj všetci rodičia, ktorí majú radi dobrú muziku a nechcú sa pri počúvaní detskej hudby nudiť a prevracať očami. Koncerty sú venované najväčším pokladom na svete, našim deťom, no na doterajších vystúpeniach sme si overili, že vystúpenie a skvelú zábavu v podaní Dana a kapely si dokonale užije celá rodina a rodičia sa na koncertoch určite nenudili. Kapela koncertuje v zložení Dano Heriban (spev, klávesy), Filip Hittrich (basgitara, programovanie, sampling) a Jakub Hittrich (bicie), všetky vystúpenia sú hrané naživo.

www.facebook.com/cosiusmevne
DFS Magdalénka

DFS Magdalénka (detský folklórny súbor)

Detský folklórny súbor Magdalénka vznikol v roku 2002. Súbor navštevujú deti od štyroch do pätnásť rokov. V súčasnosti má okolo 50 členov. Počas svojej existencie súbor získal viacero významných ocenení. Venuje sa scénickému spracovaniu tém blízkych tradičnému spôsobu života v Modre a jej okolí, pre ktoré je charakteristické hrnčiarske remeslo a vinohradníctvo. Autori tanečných a speváckych čísel sa snažia podrobne mapovať etnografiu mesta a okolia malokarpatského regiónu od Záhoria po Trnavskú rovinu. Samotný folklórny materiál sa snažia upravovať pre potreby javiska čo najmenej, ale v kontexte akéhosi príbehu, alebo situácie, ktorá mohla v minulosti nastať. Umeleckou vedúcou je Veronika Hajdučíková, súbor vedie Alžbeta Vozárová a Adriana Mudrochová.

www.facebook.com/DfsMagdalenka
DJ Carlo

DJ Carlo (Fun Rádio)

DJ Carlo z Fun Rádia a jeho mix skvelej tanečnej hudby.

dj.drom.sk/carlo
GLEB

GLEB

V rape preferuje rýchly „flow“ a rovnako rýchly spád naberá aj jeho kariéra. Po niekoľkých rokoch na scéne vydal bratislavský MC Gleb v roku 2017 debutový album Lavička Pimpin a odvtedy prudko narástla aj jeho fanúšikovská základňa.

www.facebook.com/Gleb821
Chůdadlo

Chůdadlo (Brémští cirkusanti)

Komedianti na vysokej úrovni, divadlo ktoré hrá predstavenia s príbehom. Používajú k tomu techniky nového cirkusu ako akrobaciu, žonglovanie, bábky, chodúle i oheň. Ich predstavenia majú výborné technické prevedenie, choreografiu, zaujímavý príbeh a kontakt s divákom.

www.chudadlo.cz
IMT Smile

IMT Smile

IMT SMILE asi netreba obzvlášť predstavovať. Je jednou z najúspešnejších česko-slovenských kapiel. Prezentuje sa vlastnou tvorbou piesní. Na popovej scéne účinkuje už vyše 20 rokov. Skupina pochádzajúca z Prešova, ktorú v roku 1992 založili bratia Ivan Tásler a Miroslav Tásler má na svojom konte hity ktoré doslova zľudoveli. Príďte si ich zaspievať na Vinobranie aj vy.

https://www.youtube.com/user/IMTSmileVEVO
imtsmile.com
Karpatskí Pastieri

Karpatskí Pastieri

„Som stále karpatský pastier...“ písal Dominik Tatarka Silvestrovi Krčmérymu v liste v roku 1986. A práve podľa toho si našla svoj názov malokarpatská skupina Karpatskí pastieri. Tí patrili svojho času medzi kapely, ktoré vytŕčali na slovenskej scéne prístupom, ktorý sa dal porovnať napríklad s maďarskými Másfél. Pastieri s po rokoch dali opäť dohromady, vydali nový album a zahrajú aj na našom Vinobraní!

www.facebook.com/karpatskipastieri.sk/
Korben Dallas

Korben Dallas

Korben Dallas sa za niekoľko rokov vypracovali z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel. Na konte majú 5 štúdiových nahrávok, spolupráce s Andrejom Šebanom, Janou Kirschner, Anetou Langerovou a skupinami Lucie či Zrní. Sme veľmi radi, že tento rok prijali aj naše pozvanie na Modranské Vinobranie 2019.

www.facebook.com/korbenband
Ľudová hudba Ján Stupku

Ľudová hudba Ján Stupku

Profesionálna ľudová hudba na každú príležitosť. Kapela, ktorá hrá a spieva len a len pre vás.

www.ludovahudba.sk
Mimi a Líza

Mimi a Líza

Mimi a Líza, dve neobyčajné kamarátky, patria tiež k Modre. Katarína Kerekesová a Zuzana Polonská predstavia deťom nielen ich príbehy, ale pripravia aj malý výlet do sveta za zatvorenými očami.

www.foolmoonfilm.com/s/mimi-a-lisa-tv-series
More

More

Toto divadelné predstavenie je splnený sen jedného klienta, Lacka Garaja, ktorý mal 34 rokov a nikdy nevidel more. Jeho zdravotný stav nebol natoľko dobrý aby k moru mohol ísť.Preto sme si vytvorili more z maliarskeho igelitu a morské živočíchy z obyčajných plastových sáčkov a odpadu. Na krásnu hudbu nám zrazu divadelné more ožilo. Toto predstavenie zoberie diváka do sveta fantázie a navodí mu nádhernú letnú atmosféru. „Ako more príma ľudí a nerobí rozdieli, tak by sme sa mali príjimať aj my "

www.divadloagape.sk
Rusín Čendeš Orchestra

Rusín Čendeš Orchestra

Rusínske ľudové piesne v modernom akustickom spracovaní, to je Čendeš. Orchester tvorí šesť mladých hudobníkov z Banskej Bystrice. Kapela sa špecializuje na akustickú fúziu rusínskej, balkánskej, rómskej hudby s jazzom a inými štýlmi. Ich debutový album bol nominovaný v súťaži Radio_Head Awards 2015.

www.cendesorchestra.com
Slniečko

Slniečko

Hudobná skupina hrajúca vlastný štýl tzv. úderný dedinský rock. Skupina existuje už 20 rokov pod dvoma názvami - Slniečko alebo Punto Rybacé hlavy a má charakteristické texty v piešťanskom nárečí. Po hudobnej stránke má skupina Slniečko najbližšie k folk rocku, ale kapela sa hlási aj k vplyvom punku a v posledných dvoch albumoch najmä k vplyvu world-music a gipsy swingu

www.slniecko-punto.sk/
Sounds like this

Sounds like this

Rocknroll pre dospelých, tak znie kapela Tomáša Slobodu Sounds Like This! S rockovými inšpiráciami zo 60. až 90. rokov s miernou dávkou psychedélie a poriadnym množstvom virtuozity zohraných muzikantov. Formácia vznikla v roku 2007 a okrem samotného Tomáša ju tvorí ešte gitarista Lukáš Duchovič, basgitarista Martin Andráš a bubeník Marián Slávka.

www.facebook.com/Soundslikethiss/
Tata Bojs

Tata Bojs

Na Modranskom Vinobraní 2019 vystúpi aj pražská alternatívna stálica Tata Bojs, ktorá len nedávno oslávila 30. výročie svojho pôsobenia na hudobnej scéne. Skupina vznikla už v roku 1988. Ich najúspešnejší album prišiel však až v roku 2004. Nanoalbum hneď po vydaní obsadilo najvyššiu priečku IFPI a neskôr vyniesol kapele ďalšie 4 sošky Anděl. Celkovo Tata Bojs vydali viac ako desiatku albumov a ich popularita na českej scéne stále rastie.

www.tatabojs.cz
The Youniverse

The Youniverse

Slovenská alternatívna rocková kapela s prvkami blues, hip-hopu a glam rocku ktorá vás zaručene dostane do varu.

www.facebook.com/tammyxyouniverse/
VINCÚR

VINCÚR – spolok vinohradníkov a vinárov, znalcov a milovníkov vína Modra

História pestovania hrozna a výroby vína na území nášho mesta, slobodného kráľovského mesta Modra, siaha ďaleko do našej histórie. Striedali sa v nej obdobia veľkej slávy a prosperity s obdobiami ťažkými i likvidačnými. Jednou z najväčších rán pre tradičný spôsob pestovania hrozna a tradíciu rodinných vinohradníckych firiem bolo obdobie uniformného socialistického družstevníctva. Staré vinohradnícke rodiny oprášili lesk svojho mena a väčšinou na cudzích predkomasačných pozemkoch nastúpili na dlhú a tŕnistú cestu k rodinným tradíciám. Na založenie spoločnej organizácie vinohradníkov a vinárov čakala Modra desať rokov. Dňa 23. októbra 2000 sa v útulnej pivničke u Pavla Soldána, v jeho „japonskej izbe“, zišlo šesť nadšencov, aby si povedali, že treba nadviazať na tradíciu modranských vinohradníckych spolkov a tak spolu založili nový stavovský spolok, ktorému dali príznačný a hrdý názov „VINCÚR – spolok vinárov, vinohradníkov, znalcov a milovníkov vína“. Nadšenie z nového spolku a nových perspektív sa prejavili pri zorganizovaní prvej akcie, ktorou bola Svätokatarínska ochutnávka mladých vín. Tento pokus mal veľmi dobrú odozvu u verejnosti a to bol impulz na zaregistrovanie spolku ako občianskeho združenia a organizovanie viacerých akcií propagujúcich prácu vinohradníkov a vinárov v našom meste a jej výsledky, ako aj propagáciu mesta Modra. Odvtedy spolok VINCÚR nechýba pri žiadnej akcii súvisiacej s vinohradmi, vínom, kultúrou a reprezentáciou mesta, pričom najväčšou akciou spolku Vincúr je každoročne organizovaná medzinárodná výstava vín A kategórie VITIS AUREA MODRA.

www.vincur.sk
Víno a keramika

Víno a keramika

Keramika a víno písali históriu Modry a určujú i jej budúcnosť. Na výstave, ktorú pre vás pripravuje mesto Modra, SNM – Múzeum slovenskej keramickej plastiky a Slovenská ľudová majolika v Modre si vychutnáte spojenie týchto dvoch tém. Predstavíme vám výčap vína pod viechou i domácnosť vinohradníka – vinára. Spoznáte vinohradníctvo v kontexte domu a rodiny, ktorá bola odkázaná na výrobu a predaj vína. 3D predmety dokumentujú každodenný život i príležitosť pre predaj vína – viechu. Poskytovala príležitosť čapovať víno z vlastnej produkcie v pivničných alebo obytných priestoroch vinohradníka. Výčap prebiehal podľa stanovených pravidiel a poskytoval príležiosť pre spoločenské stretnutia.

Na výstave nájdete aj modranskú majoliku s ľudovými textami, ktoré vás nepochybne potešia a rozosmejú. Prijmite pozvanie na vernisáž výstavy Víno a keramika v priestoroch starej radnice na Štúrovej ul. v piatok 27.9. o 18.00 hod.

Zuzana Mikulcová

Zuzana Mikulcová

Speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová nie je na slovenskej scéne nováčikom. V roku 2010 sa stala víťazkou súťaže Nové tváre slovenského jazzu a poslucháči ju môžu poznať aj ako speváčku skupiny Sanyland. Minulý rok spolu s kapelou predskakovali britskému spevákovi Jamesovi Bluntovi, ale len prednedávnom aj hviezdnemu José Jamesovi. Jej nový projekt s názvom Dievča spája slovenské texty s pop-soulom a s prvkami elektronickej hudby. Príďte si vypočuť moderný pop, ktorý presahuje domáce rádiové štandardy.

www.zuzanamikulcova.com
Šenkvická muzika (hrá do spevu i do tanca)

Šenkvická muzika (hrá do spevu i do tanca)

Šenkvická muzika – to sú nielen piesne, ale najmä ľudia, ľudia správnym spôsobom „nakazení“ láskou k ľudovej hudbe. Šenkvická muzika má však od svojho zrodu vo svojej DNA aj pevne zakódovaný pozitívny vzťah k vínu, nakoľko bez neho by prameň, ktorým je hudba v našom regióne tradične napájaná, akosi vyschol. Práve ľudia tejto „krvnej skupiny“ začali od roku 1986 v rámci Folklórnej skupiny Mladosť Šenkvice postupne vytvárať jej hudobnú zložku, ktorá sa postupne sformovala ako Šenkvická muzika. Odvtedy jej členmi či sympatizantmi boli a sú ľudia, ktorých baví rozdávať ľudom radosť prostredníctvom toho jedinečného, čo sme si na chvíľu požičali od svojich predkov, aby sme to mohli odovzdať svojim nasledovníkom.

senkvickamuzika.webnode.sk
horizontal-divider

Naši partneri:

logo RTVS logo SNM logo Kraľovan logo ĽUSK logo SOŠVO logo Modranské zvesti logo Sodoma logo Víno z Modry logo VINCUR logo Novplasta logo ARTUR logo DFS Magdalénka logo Župná jeseň logo Budiš logo St. Nicolaus logo CORA GEO

Organizátor:

logo Modra logo Kultúrne centrum Modra