Modranské vinobranie Modranské vinobranie horizontal-divider

Profily účinkujúcich


Bad Karma Boy

Bad Karma Boy (rock-pop)

Bad Karma Boy skladajú piesne v slovenčine, postavené na gitarových linkách rozlievajúcich sa na psychadelických klávesových plochách. Dopĺňajú ich vrstveným vokálom, minimalistickou reverbovou gitarou a aranžmánmi, v ktorých nájdete aj zvuky vibrafónu či omnichordu. Od svojho vzniku sú súčasťou už legendárneho vydavateľstva Slnko Records.

www.bad-karma-boy.com
BILLY BARMAN

BILLY BARMAN (rock n roll-glam)

Billy Barman patrí medzi naše aktuálne najpopulárnejšie kapely. V novembri 2016 vydali skvelý album „Dýchajúce obrazy“ na ktorom demonštrujú odvahu vydávať sa viacerými hudobnými smermi, experimentovať s aranžmánmi, dychovými nástrojmi, prípadne postaviť celú skladbu len na vokáloch. Titulnou piesňou aj témou, ktorá sa nesie celou nahrávkou je Sloboda. Hudobný publicista Oliver Rehák o nich napísal: „Kapela, ktorej lídri Juraj Podmanický a Jozef Vrábel už majú po tridsiatke a posúvajú sa zaujímavým smerom. Obsahovo, zvukovo aj aranžérsky. Album Dýchajúce obrazy ponúka vyzreté, štúdiovo prepracované pesničky tematizujúce slobodu a mestský život“. Začiatkom roka si kapela odniesla cenu na Radio_Head Awards za najlepší Album roka. Sme radi, že tento rok prijali pozvanie aj na Modranské vinobranie.

www.billybarman.sk
Brajgel

Brajgel (alternative rock)

Široká paleta inšpirácií a námetov, s ktorými táto pezinská kapela pracuje, smeruje špirálovite k ústrednému bodu a tým je predovšetkým originálny jazyk. Energia sústredená okolo režiséra, textára, gitaristu a občasného speváka Patrika Lančariča pracuje s mnohými druhmi umenia ktoré spája do zaujímavej hudobnej odysey. Neodmysliteľnou súčasťou ich koncertov sú aj výtvarné kompozície či videoart. Uvidíme čím nás prekvapia tentoraz.

www.brajgel.sk
Bukasový masív

Bukasový masív (natural hand made music)

Dobre známa modranská skupina, charakteristická svojou tvorbou v osobitom dialekte, ktorú sami členovia definujú ako štýl s-country music. „V rámci srandy tvrdíme, že country je slovenský výraz odvodený od slova skántriť a taká je aj naša hudba - skántristická," hovorí spevák a výhradný autor repertoáru Imrich Dugovič.

www.bukasovymasiv.com
DFS Magdalénka

DFS Magdalénka (detský folklórny súbor)

Detský folklórny súbor Magdalénka vznikol v roku 2002. Súbor navštevujú deti od štyroch do pätnásť rokov. V súčasnosti má okolo 50 členov. Počas svojej existencie súbor získal viacero významných ocenení. Venuje sa scénickému spracovaniu tém blízkych tradičnému spôsobu života v Modre a jej okolí, pre ktoré je charakteristické hrnčiarske remeslo a vinohradníctvo. Autori tanečných a speváckych čísel sa snažia podrobne mapovať etnografiu mesta a okolia malokarpatského regiónu od Záhoria po Trnavskú rovinu. Samotný folklórny materiál sa snažia upravovať pre potreby javiska čo najmenej, ale v kontexte akéhosi príbehu, alebo situácie, ktorá mohla v minulosti nastať. Umeleckou vedúcou je Veronika Hajdučíková, súbor vedie Alžbeta Vozárová a Adriana Mudrochová.

www.facebook.com/DfsMagdalenka
Divadelný rebriniak

Divadelný rebriniak (pestrý program pre deti, divadielko, škola žonglovania, hry)

Na divadelnom rebriniaku k vám zavítajú rozprávky, kopec zábavy a hier pre tých najmenších. Všetko v duchu kočovného divadelného života zo začiatku minulého storočia. Z voza sa razom stane pódium s prestrešením, ozvučením aj osvetlením na ktorom uvidíte detské predstavenia doplnené rôznymi atrakciami pre malých i veľkých.

www.divadlozdomceka.sk/divadelny-rebriniak
DJ Carlo

DJ Carlo (Fun Rádio)

DJ Carlo z Fun Rádia a jeho mix skvelej tanečnej hudby.

dj.drom.sk/carlo
Hrdza

Hrdza (world music)

Hudobná skupina Hrdza hrá autorské piesne Slavomíra Gibartiho inšpirované slovenským folklórom v modernom šate. Slušné vokály a pôsobivé melódie evokujú odozvu u akéhokoľvek publika. Nepochybným tromfom kapely je aj pôsobivý spev Susanny Jara. Hrdza koncertuje hlavne na Slovensku, ale je častým hosťom festivalov v Českej republike a Poľsku. V roku 2010 sa Hrdza zúčastnila slovenského národného kola Eurosong 2010 do súťaže Eurovision Song Contest 2010. V roku 2016 sa hudobná skupina úspešne prebojovala až do finále súťaže Česko Slovensko má talent. Momentálne pripravuje nový album, ktorý vyjde tento rok.

www.hrdza.sk
Chůdadlo

Chůdadlo (ČR)

Komedianti na vysokej úrovni, divadlo ktoré hrá predstavenia s príbehom. Používajú k tomu techniky nového cirkusu ako akrobaciu, žonglovanie, bábky, chodúle i oheň. Ich predstavenia majú výborné technické prevedenie, choreografiu, zaujímavý príbeh a kontakt s divákom.

www.chudadlo.cz
Katarina Korcek & BAND

Katarina Korcek & BAND (funky music)

Katarina Korcek pôsobí na domácej hudobnej scéne viac ako dvadsať rokov. Pôvodom je Slovenka, do roku 1990 žila v USA a následne sa vrátila do svojho rodiska. V 90-tych rokoch spievala a tvorila v populárnych formáciách Accidents Happen a Made II Mate, koncom minulého storočia založila vlastný projekt Lady Kazoo. Popritom spolupracovala s najznámejšími interpretmi a skupinami z domácej i českej hudobnej branže ako napr. Peter Lipa, Jana Kirschner, Richard Müller, Andrej Šeban, Marián Čekovský, Robo Roth, Hex, IMT Smile, Para, Dara Rollins, David Koller, Lenka Dusilová, Slobodná Európa a mnohými ďalšími. Je dlhoročným stálym hosťom vo Swing Society Orchestra. Katarina Korcek vydala v decembri 2016 debutový album 21st Century Movie. Pripravte sa na poriadnu dávku funky music aj s dychovou sekciou!

www.facebook.com/KatarinaKorcekOfficial
KRISTÍNA

KRISTÍNA (pop)

Jej hudobný talent sa prejavil už v detstve, keď sa v ľudovej škole umenia učila hrať na klavíri a spievať. V roku 2008 ukončila Konzervatórium v Košiciach, kde vyštudovala hudobno-dramatický odbor. Už počas štúdia jej osud skrížil cesty s producentom Martinom Kavuličom a legendárnym básnikom a textárom Kamilom Peterajom. V roku 2010 sa Kristína zúčastnila na súťaži Eurovision song contest. Pieseň „Horehronie“, ktorou reprezentovala Slovensko, sa stala celonárodným hitom a v rebríčku najhranejších songov IFPI sa udržala viac ako 100 týždňov. Kristínin album „Tie naj“ je dlhodobo najpredávanejší titul na Slovensku, získala zaň dokonca 5-násobnú platinu za predaj. Medzi jej najvýraznejšie úspechy minulého roku patrí jednoznačne klip k piesni „Ta ne“, ktorý v súčasnosti prekonal hranicu 22 miliónov pozretí na kanále Youtube.

www.kristinamusic.sk
Lucia Lužinská & Quintessence

Lucia Lužinská & Quintessence (jazz)

Lucia Lužinská je renomovaná slovenská jazzová speváčka a herečka. V roku 2008 vystúpila spolu s Bobby McFerrinom ako jeho hosť na koncerte v Bratislave. Napísala a spolu s Borisom Čellárom dosiaľ zrealizovali štyri ročníky interaktívneho vzdelávacieho zážitkového projektu Jazz Goes To School. Táto dvojica spoločne vytvorila niekoľko hudobných projektov od subtílneho a zároveň energického dua Voice and Guitar, cez swingové zoskupenie interpretujúce známe tradičné jazzové štandardy až po experimentálne projekty. Od roku 2012 pôsobia v projekte Quintessence, ktorý spája swingovú tradíciu s modernými groovovými podkladmi súčasnosti. Vystúpili už na mnohých prestížnych scénach u nás aj v zahraničí, tiež v LIVE televíznych programoch. Quintessence - to je kvalitný jazz s poprednými slovenskými hudobníkmi.

www.lucialuzinska.sk
Muzička

Muzička (ľudová hudba)

Títo muzikanti milujú folklór v jeho pôvodnej zemitej podobe, čo najmenej uhladený, zgýčovaný, inštitucionalizovaný, národnobuditeľský... Muzička sa dodnes venuje najmä štúdiu autentických nahrávok slovenského ľudového spevu a hudby, ktoré sa následne snaží v pôvodnej podobe predstavovať publiku. Každý člen Muzičky spieva a spev je rovnako dôležitou súčasťou muzičkárskeho prejavu ako hudba. Hrajú s radosťou a naozaj naživo!

www.muzicka.sk
PiiJem & Matelko & Malevil

PiiJem & Matelko & Malevil (super funk)

Pôvodne tri rôznorodé projekty (Malevil, Matelko, PiiJem) sa spojili na živých vystúpeniach do jedného. Na live koncertoch hrajú pesničky všetkých troch kapiel, ktorá je vlastne aj tak stále iba jedna. Jedinečný spoločný projekt bratov Petra a Doda Tarkayovcov sľubuje skvelý hudobný zážitok a najväčšiu tancovačku na Vinobraní.

www.facebook.com/piijem
Rastislavická konopa

Rastislavická konopa (spevácky súbor)

Zmiešaný spevácky súbor z Rastislavíc ponúkne klasické slovenské ľudové piesne v doprovode harmonikára.

www.facebook.com/rastislavickakonopa
Solid Move

Solid Move (hip hop, groove, freestyle)

Moe, zakladajúci člen dnes už neaktívnej kapely AMO, prichádza so svojím prvým sólo projektom Solid Move. Formácia mala koncertnú premiéru vo februári ako pred kapela švédskeho uragánu Movits!. Naživo Solid Move prináša koncept improvizácie a spolupráce s publikom - Moe je totiž známy svojou schopnosťou skladať texty do hudby priamo na pódiu, kedy mu témy zadáva publikum, a tak vytvára jedinečný zážitok z vystúpenia, kde je poslucháč vtiahnutý do deja. Ako dodáva, je to šou, akú u nás nikto nerobí a funguje dokonale. Treba vidieť!

www.facebook.com/SolidMove
Stará jedáleň

Stará jedáleň (folk-jazz-blues)

Počiatky kapely siahajú do roku 1994, kedy sa na pódiách začali spolu objavovať charizmatický bluesman a Modran - Ján "Ponka" Duban a Peter Konečný. Ich repertoár je zložený z autorských skladieb Jána Dubana na pomedzí folku, jazzu a blues. Taktiež zhudobňujú poéziu Charlesa Baudelairea, Langstona Hughesa či Charlesa Bukovského. Sme radi, že Stárá jedáleň opäť funguje a zahrá aj na Modranskom vinobraní.

www.starajedalen.sk
Swingless Jazz Ensemble

Swingless Jazz Ensemble (swing-jazz-big band)

Teleso Swingless Jazz Ensamble vzniklo ešte v roku 1999 pri ZUŠ v Mojmírovciach ako školský jazzový súbor dávajúci šancu nádejným žiakom. Za takmer 15 rokov existencie si teda big band prešiel dlhú cestu. Dovedna 16 hudobníkov a jedna speváčka sú zárukou plného nabitého zvuku typického pre ansámble prvej polovice minulého storočia. Mužstvo zoskupené okolo bandleadera Martina Štourača Vám okrem tradičných big-bandových klasík zahrá i aranžmány latinsko-americkej hudby, muzikálových piesní či dokonca rockových hitov.

www.facebook.com/swingless
Šenkvická muzika

Šenkvická muzika (hrá do spevu i do tanca)

Šenkvická muzika – to sú nielen piesne, ale najmä ľudia, ľudia správnym spôsobom „nakazení“ láskou k ľudovej hudbe. Šenkvická muzika má však od svojho zrodu vo svojej DNA aj pevne zakódovaný pozitívny vzťah k vínu, nakoľko bez neho by prameň, ktorým je hudba v našom regióne tradične napájaná, akosi vyschol. Práve ľudia tejto „krvnej skupiny“ začali od roku 1986 v rámci Folklórnej skupiny Mladosť Šenkvice postupne vytvárať jej hudobnú zložku, ktorá sa postupne sformovala ako Šenkvická muzika. Odvtedy jej členmi či sympatizantmi boli a sú ľudia, ktorých baví rozdávať ľudom radosť prostredníctvom toho jedinečného, čo sme si na chvíľu požičali od svojich predkov, aby sme to mohli odovzdať svojim nasledovníkom.

senkvickamuzika.webnode.sk/
WoodPack – nový intuitívny hudobný nástroj

WoodPack – nový intuitívny hudobný nástroj (Hudobný workshop s Borisom Čellárom pre rodiny s deťmi)

WoodPack je rytmicko – melodický hudobný nástroj vyrobený z vysoko rezonančného kvalitného dreva. Vďaka vibrácii dreva vzniká jedinečný príjemný drevený tón, ktorý sa podobá zvuku marimby či xylofónu. Tento intuitívny hudobný nástroj je určený ako profesionálom, tak aj začiatočníkom. Patentované rozloženie tónov spolu s perkusívnou plôškou robia z tohto nástroja priateľa všetkých hudbychtivých ľudí bez rozdielu veku. WoodPack je z čisto prírodných materiálov a pre svoje upokojujúce účinky je tiež veľmi obľúbený pri muzikoterapii. Príďte si aj vy „zaklepkať“ na drevo.

www.woodpack.sk
Záhorienka

Záhorienka (reprezentatívna dychovka zo Záhoria)

Dychová hudba Záhorienka vznikla v roku 1987 v snahe zachovať a pokračovať v tradícii dychoviek na Záhorí. Za uplynulé roky sa v kapele vystriedalo veľa muzikantov z takmer celého Záhoria. I súčasnú podobu tvoria hudobníci od Pezinka až po Skalicu, niektorí prekračujú i rieku Moravu. Repertoár Záhorienky je pomerne pestrý a bohatý. K úspechom Záhorienky patrí niekoľkoročná spolupráca s kráľom českej dychovky Josefom Zímom v podobe samostatných koncertných vystúpení ako i spoločné koncerty s brněnskou Moravěnkou v programoch Hudba bez hraníc a Pozdravy z Moravy s Jiřím Helánom a Jožkom Šmukařom.

www.zahorienka.wbl.sk
Zbor Záruby

Zbor Záruby (mužský spevácky zbor z Orešian)

Profesionálne umelecké teleso, pôsobiace v oblasti umeleckého spracovania a interpretácie tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku už od roku 1949.

Mužská spevácka skupina „Záruby“ bola založená v roku 2006. Vo svojej činnosti čerpá a nadväzuje na tradície podkarpatskej oblasti v minulosti prezentované hlavne bývalou folklórnou skupinou „Chemolakár“ Folklórna skupina si do svojho repertoáru vybrala ako nosné témy z tohto prostredia a vinohradníckych tradícií neďalekej obce Horné Orešany.

ZVA 12-28 Band

ZVA 12-28 Band (folk-blues)

Svojou interpretáciou a tvorbou sa kapela výrazne vymyká z typického stredoeurópskeho blues-rockového klišé. Najmä v posledných rokoch existencie kulminuje ich pôvodná tvorba. Texty Norberta Červenáka sú inšpirované príhodami, radosťami i strasťami bežného života, umocnené typickým zvolenským jazykovým koloritom a humorom. Počas svojej existencie získala kapela niekoľko významných ocenení doma aj v zahraničí. „Waitsovsko“ neotesaný chrapľák, skvelé hudobné výkony, horkosť aj humor v jednom. To všetko napĺňajú ZVÁ-ci až po okraj.

www.zva12-28band.sk
horizontal-divider

Naši partneri:

logo Modra logo EÚ Rudolf Barčík
horizontal-divider

Naši partneri:

logo RTVS logo SNM logo Kraľovan logo ĽUSK logo SOŠVO logo Modranské zvesti logo Sodoma logo Víno z Modry logo VINCUR logo Novplasta logo ARTUR logo DFS Magdalénka logo Župná jeseň logo Budiš logo St. Nicolaus logo CORA GEO

Organizátor:

logo Modra logo Kultúrne centrum Modra