Modranské vinobranie Modranské vinobranie horizontal-divider

Modranské Vinobranie 2016 - Program


Vínohranie

Vínohranie



Piatok

    • 18:45
    • fanfáry
    • 19:00
    • Bukasový masív
    • 20:45
    • Druhý náklad
    • 22:30
    • Feelme

Sobota

    • 11:00
    • DFS Magdalénka
    • 12:30
    • Swingang
    • 13:30
    • Posledná lajtra – alegorický sprievod
    • 21:00
    • ohňostroj
    • 22:30
    • Čenkovej deti

Nedeľa

    • 12:00
    • Dunajská kapela – dychová hudba
    • 14:00
    • Kuštárovci – ľudová hudba
    • 16:00
    • Balkansambel

Piatok

    • 17:00
    • vernisáž výstavy Z vinohradu
    • 17:30
    • slávnostné odovzdanie cien súťaže Víno Modranského vinobrania
    • 18:00
    • verejná ochutnávka vín zo súťaže Víno Modranského vinobrania, mestská pivnica viac info tu
    • 18:00
    • slávnostné otvorenie Modranského vinobrania
    • 18:45
    • Vínohranie – divadelné vinohradnícke pásmo OZ ĽUSK

Sobota

    • 10:30
    • Prešovačka – komentovaná ukážka lisovania hrozna, podávanie muštu
    • 12:00
    • Andel Cyrifandel, Divadlo Šikulko
    • 12:00
    • verejná ochutnávka vín zo súťaže Víno Modranského vinobrania, mestská pivnica viac info tu
    • 15:00
    • Prešovačka – komentovaná ukážka lisovania hrozna, podávanie muštu
    • 16:00
    • Hamlet, alebo nález lebky, divadelná komédia, Túlavé divadlo viac info tu
    • 17:00
    • Prešovačka – komentovaná ukážka lisovania hrozna, podávanie muštu
    • 18:00
    • Šenkvická muzika - tancovačka
    • 19:00
    • Víno v tme - zážitková degustácia vín viac info tu

Nedeľa

    • 13:00
    • Prešovačka – komentovaná ukážka lisovania hrozna, podávanie muštu
    • 14:00
    • Ľudová hudba BANDA s primášom Samkom Smetanom hrá do spevu i tanca
    • 15:00
    • Ktorá má väčší kríž, komediálna jednoaktovka MOKRAĎ
    • 16:00
    • Prešovačka – komentovaná ukážka lisovania hrozna, podávanie muštu

Piatok

    • 15:00
    • Bango – pre seniorov, MsCSS Modra
    • 16:30
    • Grinavanka – pre seniorov, MsCSS Modra
    • 20:00
    • Acornhoek, dvor Múzea Ľ. Štúra
    • 21:00
    • Queer Jane, Vinohradnícky dom u Šebov

Sobota

    • 18:00
    • Nikolaj Nikitin – jazzový koncert, Pavúk Wine Restaurant

Sobota

    • 13:00
    • O lidožroutech, skunkovi a dětech (Čučudějská pohádka) - Divadlo Bazilišek benátský (ČR)
    • 16:00
    • Chůdadlo (ČR), žonglérska dielňa pre deti a dospelých viac info tu
    • 18:00
    • ADT Crew, vystúpenie a tanečný workshop

Nedeľa

    • 11:00
    • Butterfly cirkus, bábkové predstavenie Cirkuskus viac info tu
    • 14:30
    • Pinocchio, ZkuFraVon – divadlo pre mladých a ešte mladších
    • 16:30
    • Ako išlo vajce na vandrovku – ZUŠ Modra

Sobota

    • 10:00
    • Labyrint zo slamy
    • 10:00
    • drevený kolotoč
    • 10:00
    • strašiaci do vinohradu – tvorivá dielňa a výstava
    • 14:00
    • výtvarné a tvorivé dielne so združením ArTUR a Kamoši, o. z.
    • 14:00
    • Chůdadlo (ČR) – žonglérska dielňa pre deti a dospelých viac info tu

Nedeľa

    • 11:00
    • Labyrint zo slamy
    • Mestský hasičský dobrovoľnícky zbor Modra – ukážky
horizontal-divider

Moderujú Ivana Ilgová a Roman Bomboš.

Sprievodný program

Sprievodný program



Nedeľa

    • 07:30
    • Sv. omša, farský kostol sv. Štefana kráľa
    • 09:30
    • Služby Božie, slovenský evanjelický kostol
    • 10:30
    • Sv. omša, farský kostol sv. Štefana kráľa

Piatok

    • Z vinohradu - výstava, historická radnica, od 17:00 do 20:00
    • Aktovka Vincenta Šikulu – fotografická výstava, historická radnica, od 10:00 do 20:00
    • Mestská veža – vyhliadka a výstava, Pavol Šima Juríček
    • SNM – Múzeum Ľudovíta Štúra
    • Rudolf Barčík „LUTUM“ – Horná brána
    • Renesančný mlyn SODOMA víno – VaPD Modra – výstava
    • Pavol Šima Juríček, Galéria vo dvore
    • Martin Dzurek, sochársky ateliér
    • Múzeum slovenskej keramickej plastiky a Galéria Ignáca Bizmayera
    • Otvorené dvere 2016, výstava diel slovenských súčasných výtvarníkov, nemecký ev. kostol

Sobota

    • Z vinohradu - výstava, historická radnica, od 10:00 do 20:00
    • Aktovka Vincenta Šikulu – fotografická výstava, historická radnica, od 10:00 do 20:00
    • Mestská veža – vyhliadka a výstava, Pavol Šima Juríček
    • SNM – Múzeum Ľudovíta Štúra
    • Rudolf Barčík „LUTUM“ – Horná brána
    • Renesančný mlyn SODOMA víno – VaPD Modra – výstava
    • Pavol Šima Juríček, Galéria vo dvore
    • Martin Dzurek, sochársky ateliér
    • Múzeum slovenskej keramickej plastiky a Galéria Ignáca Bizmayera
    • Otvorené dvere 2016, výstava diel slovenských súčasných výtvarníkov, nemecký ev. kostol

Nedeľa

    • Z vinohradu - výstava, historická radnica, od 10:00 do 18:00
    • Aktovka Vincenta Šikulu – fotografická výstava, historická radnica, od 10:00 do 18:00
    • Mestská veža – vyhliadka a výstava, Pavol Šima Juríček
    • SNM - Múzeum Ľudovíta Štúra
    • Rudolf Barčík „LUTUM“ - Horná brána
    • Renesančný mlyn SODOMA víno – VaPD Modra – výstava
    • Pavol Šima Juríček, Galéria vo dvore
    • Martin Dzurek, sochársky ateliér
    • Múzeum slovenskej keramickej plastiky a Galéria Ignáca Bizmayera
    • Otvorené dvere 2016, výstava diel slovenských súčasných výtvarníkov, nemecký ev. kostol

Piatok

    • Ocenenie za príkladnú obnovu, Moyzesova ul.
    • 20 podôb Nadácie REVIA, Kukučínova ul.
    • Historické traktory, Oldtimer Traktor, rodina Matuškovičovcov, Kuzmányho ul.
    • Fotografická výstava Martina Bibzu, Štúrova 59 podbránie / Zóna EÚ

Sobota

    • Ocenenie za príkladnú obnovu, Moyzesova ul.
    • 20 podôb Nadácie REVIA, Kukučínova ul.
    • Historické traktory, Oldtimer Traktor, rodina Matuškovičovcov, Kuzmányho ul.
    • Fotografická výstava Martina Bibzu, Štúrova 59 podbránie / Zóna EÚ

Nedeľa

    • Ocenenie za príkladnú obnovu, Moyzesova ul.
    • 20 podôb Nadácie REVIA, Kukučínova ul.
    • Historické traktory, Oldtimer Traktor, rodina Matuškovičovcov, Kuzmányho ul.
    • Fotografická výstava Martina Bibzu, Štúrova 59 podbránie / Zóna EÚ

Piatok

    • 19:00
    • Apollo Club, Dukelská 7, Stop Band
    • 20:00
    • Klubovňa Jama, Moyzesova 23, She & Me

Sobota

    • 19:00
    • Klubovňa Jama, Moyzesova 23, Michal Dočolomanský a Band
    • 19:00
    • Apollo Club, Dukelská 7, Stop Band
    • Vinárstvo Fiala, Štúrova 32, pop–rocková kapela Park@Waves (sobota popoludní)

Sobota

    • 15:00
    • koníky pána Šikulu
    • 17:00
    • Ukážka výcviku psov, Kynologický klub Jána Stolárika Modra

Piatok

    • 12:00
    • Infostan mesta Modra
    • 12:00
    • Schránka priateľstva
    • 16:00
    • otvorenie výstavy fotografií Martina Bibzu a diskusia

Sobota

    • 10:00
    • Infostan mesta Modra
    • 15:30
    • Cieľová stanica Európa, interaktívna prednáška o EÚ s europoslankyňou Monikou Flašíkovou Beňovou

Nedeľa

    • 10:00
    • Infostan mesta Modra
    • 10:00
    • Prezentácia úspešne zrealizovaných projektov z EU fondov, skúsenosti s Európskym občianstvom
    • 13:00
    • Dobrovoľníctvo a solidarita
horizontal-divider

Naši partneri:

logo Bratislavský samosprávny kraj logo RTVS logo SNM logo Kraľovan logo ĽUSK logo SOŠVO logo Modranské zvesti logo Buckle up logo Sodoma logo Víno z Modry logo VINCUR logo Novplasta logo ARTUR logo DFS Magdalénka

Organizátor:

logo Modra logo Kultúrne centrum Modra